انتخاب لیبل زن

شبکه اجتماعی

لیبل و لیبل زن (لیبل چسبان) چیست؟

09120714697

لیبل چیست ؟لیبل به معنی برچسب می باشد. برچسب موارد بسیاری دارد و به این صورت است که اطلاعاتی بر روی آن چاپ شده و این کاغذ به صورت حالت چسبنده بر روی وسایل چسبیده می شود. دستگاه لیبل چسبان که برای چسباندن لیبل روی کالا به کار می رود یکی از بهترین روش هاست که برای شناسایی سریع محصولات به کار می رود. وفتی شما برای خرید محصولی به بازار یا مرکز خرید می روید آن کالا یا محصولی که دارای لیبل یا اطلاعات است، و بهتر می تواند به شما اطلاعاتی در مورد خودش به شما منتقل کند، بیشتر نظر شما را به خود جلب می کند


لیبل چیست؟

با مکانیزه شدن کارها، دیگر دادن اطلاعات به صورت کلامی از طریق فروشنده به خریدار منسوخ شده است و کالاهایی که به صورت انبوه تولید می شوند نیاز به لوگو یا هولوگرام یا همان لیبلی دارند که طراحی شده به وسیله ی لیبل چسبان بر روی کالا درج شده و اطلاعاتی که خریدار یا مصرف کننده نیاز دارد را به او ارائه دهد.

از زمانی که دستگاه لیبل چسبان طراحی شد و برای چاپ لیبل بر روی محصولات مورد استفاده قرار گرفت، مشاغل بسیاری از آن بهره بده و توانستند به خوبی از آن برای محصولات خود استفاده کنند. دستگاه لیبل چسبان در مدل های مختلف صنعتی یا خانگی تولید شده و هر یک از آنها از فناوری خاصی بهره می برد.

اما بیشتر افراد ترجیح می دهند که از دستگاه لیبل چسبان نوع دستی استفاده کنند. از مهم ترین ویژگی که این دستگاه دارد این است که بسیار آسان بوده و نسبت به سایر لیبل چسبان های اتومات ارزان تر می باشد.

اما در تولیدات انبوه و تیراژهای بالا استفاده از دستگاه لیبل چسبان به صورت دستی هم نیروی انسانی می طلبد هم اینکه زمان طولانی طول می کشد تا کسی بتواند محصولات متنوع و زیاد را با دستگاه لیبل چسبان، لیبل گذاری کند.

دستگاه لیبل زن چیست؟

نحوه انتخاب دستگاه لیبل زن

اگر شما به دنبال یک دستگاه لیبل چسبان مناسب کار خود باشید متوجه خواهید شد که انواع دستگاه لیبل چسبان بسته به نیاز مشتری و باتوجه به محلی که می خواهد مورد استفاده قرار گیرد و کاری که باید انجام دهد طراحی و تولید می شود.

لیبل ها به انواع مختلف طراحی می شوند. برخی از لیبل ها پشت چسب دار بوده و برخی دیگر به صورت لیبل های pvc  و opp وجود دارند.

لیبل های پشت چسب دار بسیار گران تر از سایر برچسب ها بوده و اما دستگاه های لیبل چسبان که برای چسباندن لیبل های چسب دار مورد استفاده قرار می گیرد ارزان تر از انواع دیگر بدون چسب است .زیرا دستگاه لیبل چسبان نوع اول چسب دار نیازی به پمپ چسب و تجهیزات مجزا برای چسب دار کردن لوگو نیست.

لیبل در لغت به معنای اتیکت است که روی این اتیکت طرح و اطلاعاتی مربوط به محصول و کارخانه ی تولید کالا درج و چاپ شده است. و در این قسمت از مقاله در مورد انواع لیبل هایی که در کارخانجات به وسیله ی لیبل چسبان چسبانده می شود صحبت خواهد شد.


:لیبل پشت چسبدار

لیبل پشت چسب دار شیت و لیبل پشت چسب دار رول


: opp لیبل

 لیبلی است از جنس پلی پروپلین که بیشتر در بسته بندی آب معدنی بطری های نوشابه به کار می رود.

هر لیبل به لیبل چسبان مخصوص خود نیاز دارد. مثلا لیبل opp  که بدون چسب است، به لیبل چسبان opp نیاز دارد. قیمت تمام اتوماتیک این لیبل چسبان نسبت به دستگاه لیبل چسبان پشت چسب دار، گران تر است، اما لیبل های ان در تیراژ بالا مقرون به صرفه تر است.

همانطور که قبل تر گفته شد،دستگاه لیبل چسبان مخصوص لیبل های چسب دار ارزان تر است اما در طول تولید در محصولاتی مثل اب معدنی که تیراژ بالایی در طول روز دارد، استفاده از لیبل های آن مقرون به صرفه نیست چون گران تر هستند.

اما لازم به ذکر است که لیبل هایی که به بدنه محصول می چسبند به راحتی جدا نشده و لیبل های opp اگر از روی محصول کنده شوند، کالا بدون علامت بوده و کالا دیگر اثری از نام تولید کننده باقی نخواهد گذاشت.


:لیبل اسلیو

لیبل اسلیو به لیبل های حرارتی موسوم است. این لیبل ها با حرارت دیدن خود را به شکل ظرف در می آورند. و در واقع با حرارت جمع می شوند.

این دستگاه لیبل چسبان قیمتی بسیار بالاتر از لیبل چسبان پشت چسب دار دارد. درست است که این لیبل به شکل ظرف در میاید و به آن کیپ می شود اما اگر آسیب ببیند، به دلیل اینکه چسب ندارد و به ظرف نمی چسبد، اگر آسیبی ببیند، به راحتی از ظرف جدا شده و از آن کنده می شود.

روش کار دستگاه های لیبل زن

دستگاه لیبل چسبان که از جمله دستگاه های خط تولید و بسته بندی مایعات می باشد، برای چسباندن لیبل بر روی انواع بطری و شیشه طراحی می شود. دستگاه لیبل چسبان اتوماتیک برای چسباندن لیبل روی سطوح مختلف از جمله ظروف تخت و گرد و ... به صورت دو طرفه و یک طرفه ساخته می شود.


 


نحوه ی کارکرد دستگاه لیبل چسبان به این صورت است که باید ابتدا برچسب چاپ شده و آماده به صورت رول موجود باشد. سپس رول برچسب را در دستگاه تعبیه کرده و هنگام عبور ظروف و بطری ها از روی تسمه نقاله به وسیله ی چشمی نصب شده بر روی دستگاه ظروف تشخیص داده شده و برچسب ها بر روی بطری ها چسبیده و ظروف تیکت دار می شوند.

انواع لیبل زن پشت چسبدار

از دستگاه لیبل چسبان گرد زن برای چسباندن لیبل های پشت چسبدار بر روی دور بطری استفاده می شود. این دستگاه در دو نوع غلطکی و استوانه ای ساخته می شود

لیبل زن گرد

لیبل چسبان  - لیبل زن


برچسب چسبان - برچسب زن

لیبل زن دستی - لیبل زن پشت چسبدار - لیبل زن صنعتی-لیبل کن

گروه فنی مهندسی نافع صنعت

طراح و سازنده لیبل زن

Book now

دستگاه لیبل چسبان نیمه اتومات برای چسباندن لیبل با تیراژ کم استفاده می شود.البته قیمت این نمونه برچسب چسبان خیلی مناسب تر از نمونه اتومات ولی با همان کارایی است

لیبل زن دستی یا نیمه اتومات

از دستگاه لیبل چسبان تخت برای چسباندن برچسب بر روی ظروف با سطح صاف و یا منحنی استفاده می شود البته برای بطری استوانه ای با دو لیبل نیز استفاده می شود

لیبل زن تخت دو طرفه

تماس با ما دانلودها محصولات درباره ما صفحه اصلی

شماره تماس 09120714697